Anavatan

Bordeaux ile Kapadokya arasında Kardeşşehir protokolü imzalandı

Fransa’da Bordeaux şehrinin ilçelerinden Cadaujac ile Nevşehir’in Kapadokya kasabalarından Uçhisar arasında yapılan görüşmeler neticesinde kardeşşehir protokolü imzalandı.

12 Şubat 2017 Saat: 20:39
Bordeaux ile Kapadokya arasında Kardeşşehir protokolü imzalandı
Bordeaux ile Kapadokya arasında Kardeşşehir protokolü imzalandı

Aslen Uçhisar’lı turizmci ve işadamı Ersoy Tan’ın öncülüğünde 2 yıldır sürdürülen görüşmeler neticesinde kardeşşehir protokolü neticelendi.

İmzalama törenine her iki belde belediye başkanlarından Ali Karaaslan, francis Gazeau, Bordeaux Başkonsolosumuz Fahri Türker Oba ve eşi, Belediye Encümen üyeleri, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Danışma Kurulu üyesi ve Fransız Türk Dostluk Derneği Başkanı ile Kapadokyalı olan Sait Tahan ve her iki ülkeden çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldılar.

TAHAN: “İHTİYAÇ DUYULAN DOSTLUK”

İmza töreninde hazır bulunan Fransa Gazetesi yazarlarından ve editörlerinden Sait Tahan düzenlenen etkinlikle ilgili şu ifadelere yer verdi : “günümüz dünyasında en çok ihtiyaç duyulan dostluk ve kardeşliğin sınır tanımadığına en güzel örnek olan bu girişimde başta değerli dostum Ersoy Tan olmak üzere tüm emeği geçenleri yürekten kutlar, benzeri girişimlerin genişleyerek devam etmesi ve her iki ülkeye hayırlı olmasını temenni ediyorum.

17 décembre 2016 Ali Karaaslan et Francis Gazeau ont officialisé le jumelage entre UCHISAR et CADAUJAC en présence de monsieur Türker Oba consul général de Turquie à Bordeaux, monsieur Sait Tahan représentant de la communauté turque française auprès du gouvernement turc, des élus de Cadaujac, Alain Bloudeau président de Cadaujac sans Frontières, des habitants de Cadaujac d'origine turque et Şükrü Koç representant l'Association Atatürk Bordeaux

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

FRANSAGAZETESI.COM - Fransa Haberleri France Journal Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız