Fransa

Türk öğrenci Paris’te 30 üniversite arasında birinci oldu

Ülkemizin göğsünü kabartan sevindici haber, 30 üniversitenin Paris’te Hukuk alanında kıyasıya yarıştığı etkinliğe katılan Hukuk Öğrencisi Yunus Şen’den geldi.

21 Mayıs 2017 Saat: 01:29
Türk öğrenci Paris’te 30 üniversite arasında birinci oldu
Türk öğrenci Paris’te 30 üniversite arasında birinci oldu

Öncülüğünü Uluslararası Ticaret Odası (ICC), Science Po ve Clifford Chance’ın yaptığı, Paris Uluslararası Tahkim yarışması her yıl olduğu gibi bu yıl da tahkim alanında en iyi öğrencileri belirledi.

Dünyanın farklı ülkelerinden katılan öğrenciler 15-17 Mayıs arası Paris’te düzenlenen finallere katıldılar. Aralarında Buenos Aires, Creteil, EFB, Fribürg, Strazburg ve Versailles üniversitelerinden finale katılma şansını yakalayan 8 takım Birincilik için yarıştı.


Dünyaca ünlü Profesör Pierre Tercier’nin başkanlığını yürüttüğü kurgusal tahkim mahkemesinin bu yılki konusu 2 şirketin arasında çıkan ticari uyuşmazlığın çözümü ile ilgiliydi. Aralık ve Şubat aylarında yazılı savunmalarını sunan 30 takımdan seçilen en iyi 8 takım Paris’teki finalde sözel savunmalarını yapma şansını kazandılar. Strazburg Üniversitesinden katılan takım hem 1.lik ödülüne hem de en iyi savunma dosyası ödülüne layık görülmüştür.

YORUMLAR

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere 1 yorum yapılmıştır
HASAN 21.05.2017 15:43
OGLUM ILE GURUR DUYUYORUZ TEBRIKLER
 

FRANSAGAZETESI.COM - Fransa Haberleri France Journal Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız